Období TYCO 1993 -1996

 

Zatímco pozdní osmdesátá léta byla bouřlivými a turbulentními časy pro většinu amerických společností vyrábějící hračky, Tyco Toys využila úspěšnou diverzifikaci programu, která přinášela 8 let po sobě rekordní tržby. Růst posunul firmu Tyco na třetí místo největších hračkových společnost. Prodej za rok 1992 dosáhl 769 milionů dolarů.

Silný výkon firmy v posledních letech lze přičíst úsilí předsedy představenstva, prezidenta a generálního ředitel Richarda E. Greye expandovat více než firmy s nabídkou tradičních elektrických vláčků a závodních serií prostřednictvím zavádění nových výrobků a také díky včasným akvizicím. Společnost, dnes známá po celém světě svými produkty od panenek a rádiem řízených modelů po die-cast autíčka, je daleko jiná, než společnost založená v roce 1926 panem Johnem Tylerem. Pan Tyler, který původně nazýval svou firmu Tyler Company před tím, než se stal TyCo a nakonec Tyco, vyráběl díly pro vláčky již od třicátých let.

Během šedesátých let, kdy Tyco rozšířila výrobu vláčků rozměru HO a elektrických závodních autíček, byla společnost stoprocentně vlastněná dceřinou firmou Sara Lee Corp., velkou americkou korporaci. V časných osmdesátých letech Tyco prodává Sara Lee firmě Savoy Industries, soukromé investiční skupině. V roce 1984 se firma pustila do diverzifikace programu, která zahrnovala zavedení souprav Super Blocks a osobních telefonů. Kolem roku 1986 byla Tyco veřejně obchodovanou společnosti v USA známou nejen skrz vlaky a závodní soupravy, ale také řadou Super Blocks a výborně prodejnými rádiem ovládanými modely.

Dino-Raiders, řada akčních figurek byla zavedena v roce 1987. Tyco v roce 1989 nakoupilo firmu View master/Ideal Group což jí přineslo produkty, jako jsou Viewmaster Viewer, Magna Doodle, řadu panenek Ideal Nursery.

V průběhu roku 1992 Tyco pokračovala v expanzi a diverzifikaci, získává firmu Illco, výrobce předškolních hraček a Universal Matchbox Group, tvůrce die cast autíček.

Matchbox se připojil k dalším oblíbeným značkám Tyco Toys, včetně The Incredible Crash Dummies, Baby Giggles 'N Go, Baby Get Well, Fashion Magic, Kidsongs videa, Lickin' Lizards, a Scorcher Radio Control.  Illco, nyní pojmenováno jako Tyco Preschool Inc. se připojí mezi dceřiné společnosti zabývající se především přímým dovozem. Doba nabízí řadu hraček, z nichž mnohé jsou licenčními značkami, jako Sprint, Spalding, Stanley, Revlon, a Tyco.

Tyco Preschool Inc. je největším držitelem licence dětských hraček Sesame Street. Tyco je také ve středu agresivní zahraniční expanze. Od roku 1991 firma otevřela dceřiné společnosti po celém světě, včetně Velké Británie, Španělska, Francie, Beneluxu, Německa, Itálie, Rakouska, Švýcarska, Mexika, Kanady a Austrálie. Tyto dceřiné společnosti spadají pod prezidenta Karstena Malmose. Tyco zaměstnává přibližně 2200 lidí po celém světě a udržuje výrobní a distribuční zařízení v USA a Hong Kongu.

Akcie společnosti jsou obchodovány na americké burze NYSE (symbol: TTI)

 

.......................................................................................... .. .. . ... .. . . . ......................................